تهران.بزرگراه رسالت . مجتمع تجاری دنیای نور.طبقه سوم واحد -8-----22339645-021

 

 

SATA و IDE چه هستند؟

   تكنولوژي ديسك سخت ( HARD DRIVE ) بر پايه پروسس موازي اطلاعات عمل مي كنند و بدين معناست كه اطلاعات به صورت بسته هايي به روشهاهي مختلف ( رندوم ) به باس اطلاعاتي فرستاده مي شوند. اطلاعات از ديسك سخت در فاصله هاي زماني كاملاً تصادفي مي آيند و وارد باس اطلاعاتي شده و در نهايت به سمت مقصد نهايي مي رود. IDE  مخفف Integrated Drive Electronics مي باشد همينطور كه مي دانيد رابط IDE گاهي با عنوان ATA شناخته مي شود كه مخفف AT Attachment است.

   اين تكنولوژي از سال 1990 به عنوان استاندارد كامپيوترهاي شخصي (PC ) براي هارد ديسك ها بوده است و اين زماني بود كه تكنولوژي مذكور جاي درايوهاي ESDI و MFM را گرفت يعني زماني كه هارد ديسك ها به طور متوسط حجمي معادل 200 مگا بايت داشتند. در سال 1990 اولين هارد ديسك يك گيگا بايتي وارد بازار شد و قيمتي برابر 200 دلار در بازار آمريكا داشت. از آن پس تا كنون IDE تكنولوژي مورد استفاده بوده زيرا هارد ديسكها را با قيمت پايين در اختيار مصرف كننده قرار مي داد، جاي كمتري مي گرفت و سرعت مناسبي داشت.

   همتاي IDE در آن زمان SCSI ( كه مخفف Small Computer System Interface  است) بود. SCSIكمي از IDE سريعتر است اما بسيار گرانتر است. به علاوه احتياج به خريد يك ادپتر SCSI كه ارزان هم نيست احتياج داريد. به عبارت ديگر IDE بازار هارد ديسكهاي كامپيوتر هاي شخصي را در انحصار خود گرفت. آنطر كه به نظر مي رسد كارخانه هاي معتبر حداقل يك تا دو سال ديگر به توليد هارد ديسكهاي با تكنولوژي IDE ادامه دهند.

   هارد ديسكهاي IDE از كابلهاي ريبون پهني استفاده مي كنند كه در داخل كامپيوتر بسيار به چشم مي آيند و مرتب كردن اين كابلها در داخل كامپيوتر  خود هنري است.

   تكنولوژي هارد ديسك هاي ساتا ( SATA ) بر اساس پردازش اطلاعات متوالي ( سريال ) است. يعني انتقال اطلاعات از هارد ديسك به باس ديتا و در جهت عكس به طور منظم و در دورهاي زماني مشخص انجام مي گيرد.

   هارد ديسكهاي ساتا از كابلهاي ريبون با پهناي كمتر استفاده مي كنند كه براي كساني كه آنرا اسمبل مي كنند باعث بسي خوشبختي است. اين كابلهاي نازك داراي كانكتورهاي بست داري هستند كه كار كردن با آنها را ساده تر مي كند.

   هارد ديسكهاي ساتا اطلاعات را با سرعت متوسط 150Mb بر ثانيه انتقال مي دهند. اما مقاله هاي زيادي روي اينترنت در مورد هارد ديسكهاي با سرعت 3Gb در ثانيه خواهيد يافت.

   اما بياييد اين دو را در عمل با يكديگر مقايسه كنيم و ببينيم چرا صنعت در آينده تكنولوژي SATA را بر خواهد گزيد.

   تا كنون در مقايسه دو هارد ديسك به قيمت هم توجه داشتيم اما حالا بدون در نظر گرفتن قيمت و  تكنولوژي مرسوم كارايي را بررسي مي كنيم.آزمايش از اين قرار بود. يك كامپيوتر قديمي را به يك هارد  SATA  مجهز كرديم. و بعد از آن دو كامپيوتر امروزي ( پنتيوم 4 ) با سرعت متعارف را با هارد ديسك هايIDE براي مقايسه انتخاب كرديم. آزمايش ها و نتايج به قرار زير بودند.

آزمايش 1

آين آزمايش يك انتقال فايل معمولي بود. براي اينكه در هر سه كامپيوتر انتقال اطلاعات كاملاً  مشابه باشد در ويندوز XP شاخه :

c:\windows\system32

انتخاب شد در يك سيستم كه در آن ويندوز XP اجرا مي شود اين شاخه در حدود 330 مگابايت حجم دارد. و حدود 2000 فايل در آن وجود دارد. يك فولدر جدير در درايو C (پارتيشن C ) از هارد ديسك ايجاد شد سپس در DOS فرمان

copy>c:>windows> system32>*.*

اجرا شد كه همانطور كه مي دانيد اين دستور همه فايلهاي داخل شاخه system32 را در فولدر جديد كپي مي كند و نتايج جالب بدست آمده آز اين قرار بود:

 كامپيوتر و نوع هارد ديسك

زمان انتقال اطلاعات

 سيستم جديد اول همراه با IDE

127 ثانيه

 سيستم جديد دوم همراه با IDE

151 ثانيه

 سيستم قديمي همراه با SATA

44 ثانيه

آزمايش 2

دومين آزمايش زمان بوت شدن است كه زمانهايي كه مربوط به سخت افزار است حذف شده است. يعني از لحظه اي كه تصوير آغازين ويندوز به نمايش در مي آيد تا لحظه اي كه دسك تاپ كامپيوتر به  حالت عادي در مي آيد زمان اندازه گرفته شد نتايج به قرار زير است

 كامپيوتر و نوع هارد ديسك

زمان بوت

 سيستم جديد اول همراه با IDE

28 ثانيه

 سيستم جديد دوم همراه با IDE

28 ثانيه

 سيستم قديمي همراه با SATA

17 ثانيه

توجه: در اين تستها به كارخانه سازنده ديسكها اشاره نشده است مطمئناً با در نظر گرفتن اين فاكتور تغيير خواهد كرد ولي هر دو مدل IDE و SATA از هارد ديسك ساخت يك كارخانه استفاده شده است.

                                                                    

 

 

                                                                                         منبع  : yabegir.com

 

 

+ نوشته شده در  جمعه سی و یکم فروردین ۱۳۸۶ساعت 23:34  توسط میثم | 

زمان طولاني آغاز به كار و خاموشي ويستا در مقايسه با ويندوز اكس پي،برانگيخته است.

 

زمان طولاني آغاز به كار و خاموشي ويستا در مقايسه با ويندوز اكس پي، اعتراض كاربران اين سيستم عامل جديد مايكروسافت را برانگيخته است.

 

به گزارش سرويس فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در حالي كه كاربران ويندوز ويستا از زمان طولاني آغاز به كار و خاموشي سيستم‌شان و زمان طولاني لود شدن برنامه‌هاي خود شكايت دارند و آن را با xp مقايسه كرده و ويندوز قبلي مايكروسافت را سريع‌تر از ويستا دانسته‌اند. اما مايكروسافت كندتر بودن ويستا براي بوت شدن، راه‌اندازي مجدد اين خاموشي را انكار كرده و سخنگوي اين شركت اعلام كرد كه زمان آغاز به كار و خاموشي بر اساس پيكربندي رايانه متفاوت خواهد بود.

 

بر اساس مشاهدات اين شركت مبتني بر تست‌هاي داخلي و بيروني، كاربران ويستا در هنگام استفاده از خاموشي موقت، خاموشي كامل يا راه‌اندازي مجدد سيستم خود،‌ پاسخ سريعي دريافت مي‌كنند.

 

بر اساس اين گزارش مايكروسافت وضعيت خاموشي موقت ويستا را به عنوان تنظيم پيش فرض قرار داده و كاربران را ملزم كرده كه رايانه‌هاي خود را به صورت كامل خاموش نكنند.

 

برخي از كارشناسان اين حركت را دليلي براي پنهان كردن زمان طولاني بوت شدن و خاموشي ويستا از سوي مايكروسافت مي‌دانند.

 

منبع : ISNA

 

+ نوشته شده در  جمعه سی و یکم فروردین ۱۳۸۶ساعت 23:5  توسط میثم | 

آشنایی بادنیای آنتی ویروس ها(معرفی تعدادی ازآنتی ویروس ها)

 

در این مطلب می خواهیم یک کار جدید بکنیم

به جای اینکه مثل بقیه سایت ها نرم افزار در اختیارتان برای دانلود بگذاریم در یک حرکت نو می خواهیم به معرفی 40 نرم افزار از بین میلیونها نرم افزار ویروس یاب و ضد هک موجود در بازار بپردازیم.

خودمان هم نیک می دانیم که  این بررسی کامل و جامع نیست .ولی دست کم می تواند شما را در راه انتخاب یک نرم افزار ضد ویروس خوب و کامل راهنمایی کند.

پس اگر قصد خرید و نصب یک آنتی ویروس دارید به دقت این مطالب را مطالعه کنید

باید یاد آور شوم که قبل از اسم هر آنتی ویروس چند ستاره مشاهده میکنید.

این ستاره ها درجه کیفی آن نرم افزار می باشد.

این درجه بندی را خودم بر اساس تجربه استفاده از آنها انجام داده ام و قرارگرفتن در درجه بندی پایین تر نشانه بی کیفیت بودن آن نرم افزار نیست.بلکه نگارنده این مطلب به شخصه نظر شخصی اش را بیان کرده است. علامت 5 ستاره فقط در جلوی نام نرم افزار هایی قرار دارد که ما آنها را به شما پیشنهاد میکنیم و خودمان نیز از یکی از آنها استفاده می کنیم.

 

بازهم تاکید می کنم که کلیه این مطالب برداشت شخصی و تجربی من می باشد که برای راهنمایی در اختیار شما قرار می دهم و به هیچ عنوان قصد تبلیغ یک محصول و یا ضد تبلیغ برای محصولی دیگر را ندارم .

بلکه فقط دارم تجربیاتم را به شما منتقل کنم.هرگونه استفاده شخصی از این مطالب بدون درج نام منبع ممنوع میباشد .

امید آنکه مورد توجه شما واقع شود.

 

 

1-ACT ANTIVIRUS (***)

 

ویروس کشی قدرتمند است که سیستم شما را توسط دیتابیس خود که قابلیت آپدیت روزانه و خودکار از طریق اینترنت را دارد بیمه می کند.محافظت REAL TIME و استفاده بسیار کم از CPU &RAM سیستم و سرعت بسیار بالا در جستجو و همچنین امکان نصب همزمان با میروس کش های دیگر از دیگر قابلیت های این نرم افزار می باشد.

 

1-ACT SPYWARE REMOVER (***)

 

ضد جاسوس این شرکت که شما را از هرگونه اختلال توسط نرم افزار های جاسوسی تبلیغاتی مضر و مشکوک ایمنمی سازد .شناسائی 92423 عنوان جاسوس و توانایی آپدیت و مسدود کردن کوکی،نظارت REAL TIME کنترل STARTUP  از ویژگی های این محصول است.

 

 

1 ST AECURITY AGENT (***)

 

هنر این محصول محدود کردن سیستم های CLIENT در گیم نت ها و کافی نت ها می باشد

 

AD-AWARE   (***)

 

این نرم افزار فایل های جاسوسی را پیدا کرده و نابود می کند. این نرم افزار هر 15 روز یکبار آپدیت میشودو ظاهر بسیار زیبایی دارد.اگر دوست دارید اطلاعات شما دزدیده نشود این نرم افزار را نصب کنید

 

ADVANCED SPYWARE REMOVER (***)

 

نرم افزار دیگری است برای پاک کردن کامپیوتر ها جاسوس ها

 

ANTI TROJAN ELITE (***)

 

یک نرم افزار نیرومند برای پاک کردن کامپیوتر از تروجان ها

 

ANTI VIRUS DISTROYER(***)

 

ویروس کشی بسیار قوی برای ویندوز

 

AVAST PRO(****)

 

جلوگیری از نفوذ ویروس ها و هکرها

 

AVG-VIRUS(****)

 

یک ویروس کش بسیار قوی است که در آمریکا و اروپا طرفداران زیادی دارد.این ویروس کش به هیچ عنوان روی سرعت کامپیوتر تأثیر نمی گذارد و البته یافتن آن هم کمی مشکل است

 

BITDEFENDER ANTIVIRUS (*****)

 

این نرم افزار قوی ترین anti virus و  firewall و antispam است که در مقایسه با دیگر نرم افزار ها حجم خیلی کمی از هارد و رم  را اشغال می کند و همچنین حجم فایل آپدیت آن نیز به نسبت برنامه های مشابه مثل نورتون بسیار کمتر است.

 

BITDEFENDER INTERNET SECURITY (*****)

 

ضد ویروس قدرتمند و مطرح BITDEFENDER یکی از محبوب ترین و قدرتمند ترین نرم افزارهای امنیتی و ضد ویروس دنیا محصولی از کمپانی SOFTWINاست که در چند سال اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

شهرت این ضد ویروس در نسخه های اخیر عرضه شده در سرعت بسیار بالا در یافتن ویروس ها و همچنین مصرف کم منابع سخت افزاری سیستم و حافظه اصلی و همچنین قابلیت آپدیت آن می باشد.

 

BLACK ICE PC PROTECTION (****)

 

اگر به دنبال یک فایروال بسیار قوی برای محافظت از ارتباط DSLو یا CABLE و یا DIALUP در برابر هکرها میگردیدبه شما می گوییم این نرم افزار کلیه خواسته های شما را بر آورده می سازد.

این نرم افزار هر بسته ای را که به سمت شما ارسال میگردد را بازرسی میکند تا مطمئن شود که از وجود متخاصم عاری است.

این نرم افزار حتی شما را از حمله احتمالی کسانی که شما برای آنها مجوز ورود صادر کرده اید هم مصون می دارد.

 

BPS SPYWARE AND ADWARE REMOVER  (***)

 

این برنامه برای سورپرایز کردن اسپای ها / ویروس ها/ آگهی های تبلیغاتی /تروجان ها و ... ساخته شده است. حجم بسیار بالایی دارد ولی به نسبت آن کارایی بالایی هم دارد.

 

CLEAN DISK SECURITY (***)

 

ابزاری است موثر برای رهایی از شر فایلهای اضافی و زائد سیستم

 

DATA SECURITY GUARD (***)

 

نرم افزاری جدید برای مخفی کردن اطلاعات سری و محرمانه

 

  E TRUST EZ ANTIVIRUS(***)

 

یک ویروس کش بسیار جدید و مناسب برای کامپیوتر های خانگی و محل کار شما

 

E TRUST PERSONAL FIREWALL  (***)

 

محصولی دیگر از کمپانی E TRUST که یک فایروال فوق العاده را شامل می شود

 

Hide IP PLATINIUM (****)

 

اگر شما هم از آن دسته افراد حساس به امنیت اینترنتی هستید و می خواهید در هنگام گشت و گذار در وب کاملا امن باشید و و از اینکه IP ADRESS خود را در سایت های مختلف همراه با جزئیات دیگر مانند نسخه ویندوز و IE  و ... می بینید نگران هستید و علاقمند هستید که همیشه و در همه حال مخفی باشید نرم افزار HIDE IP کمک بسیار خوبی برای شما خواهد بود.

 

I HATE KEYLOGGERS (****)

 

همانطور که از نام آن مشخص است از تمامی KEY LOGGER ها متنفر است و مانع از ثبت و ذخیره عبارت تایپ شده توسط شما با استفاده از KEY LOGGER ها و نرم افزار های جاسوسی و برنامه های کنترل از راه دور میشود. به این ترتیب تمامی پسوورد ها و اطلاعات مهم شما از چشم این گونه نرم افزارها دور می ماند و می توانید با خیال راحت آنها را در رایانه خود وارد کنید .

حجم این نرم افزار ثابت 156 کیلوبایت است و از ایرادات مهم آن میتوان به این نکته اشاره کرد که فقط در ویندوز های XP&2000 قابلا نصب است.

 

KASPERSKY ANTIACKER (*****)

 

یک دیوار قدرتمند است که توسط گروه KASPERSKY طراحی و توسعه داده شده است و میتواند امنیت شما را تا حد غیر قابل باوری بالا ببرد. این نرم افزار از 5 لایه امنیتی استفاده میکند و با تنظیمات زیاد و قدرتمندی که دارد به شما امکان سفارشی کردن بیشتر نرم افزار را می دهد.

این نرم افزار با در نظرگرفتن درخواست های ورودی و خروجی احتمال وجود هرگونه حمله ای را از بین می برد.

این نرم افزار حتی توانایی شناسایی اسکن پورت ها را هم دارد.

 

KASPERSKY  INTERNET SECURITY (*****)

 

افرادی که با ویروس کش KASPERSKY کار کرده باشند حتما با عملکرد سریع و دیتابیس  قدرتمند این نرم افزار در شناسایی انواع ویروس آشنایی دارند.

بصورت REAL TIME از فایلها و تمامی راههایی که ممکن است ویروس ها را به سیستم شما وارد شوند مانند EMAIL و وبسایتهای مختلف در اینترنت و انواع REMOVABLE DISK ها و ... محافظت به عمل می آورد.

 

MC AFEE INTERNET SECURITY SUITE (*****)

 

با مشاور سایت SITE ADVISOR امنیت PC شما را فراهم می کند.به گونه ای که شما و خانواده تان می توانید با خیال راحت از فعالیت های آن لاین اینترنت از قبیل خرید، بانکداری،پیغام فوری و... لذت ببرید

 

MC AFEE VIRUS SCAN    (*****)

 

آنچه خوبان همه دارند تو یکجا  داری

وقتی این همه برنامه مخرب و ویروس و هکر و.... وجود داره برای اینکه سیستم در امان باشه به چیزی بیشتر از یک آنتی ویروس ساده نیاز هست و اون چیزی نیست به جز آخرین نسخه نرم افزار MC AFEE .

این نسخه که به پلاس معروفه علاوه بر ویروس یاب دارای فایروال و برنامه های ضدجاسوسی هم هست که به طور کامل دیگه می تونه امنیت سیستم شما رو تأمین کنه.

 

MY AD BLOCKER (***)

 

خلاص می شوید

آره!!! به راحتی از شر تبلیغات اینترنتی خلاص می شوید

 

NOD 32 (*****)

 

چون خودم این نرم افزار رو خیلی دوست دارم ازش خیلی تعریف می کنم.

حجم بسیار بسیار کم و نصب سریع و آسون و اسکن سریع و کم نکردن سرعت سیستم و ... از مزایای بزرگ این نرم افزاره.

از قابلیت های این نرم افزار می شه به شناسایی انواع ویروس و کرم و تروجان و ابزار جاسوسی (SPYWARE) و... اشاره کرد.

شما به راحتی می توانید کامپیوتر و ایمیل تان را اسکن کنید و ویروس ها را شناسایی ، تعمیر ، پاک  و یا قرنطینه کنید

و دیگر اینکه این نرم افزار به راحتی به روز میشه ، راحت تر از اونیکه فکرش رو بکنید....

 

NORTON ANTIVIRUS (*****)

 

یکی از قدرتمند ترین شرکت های تولید کننده آنتی ویروس در جهان است.

نورتون قدرتمندترین آنتی ویروس خیلی قوی است و رقیبی سرسخت برای دیگر آنتی ویروس ها.

این برنامه قادر به حذف و دفع حملات  کرم ها و تروجان ها هم می باشد.  از دیگر محاسن این برنامه آگاه ساختن شما از ویروسی بودن یا نبودن ایمیل و سایر پیام هایتان می باشد.

 

OUT POST FIREWALL PRO (***)

 

کنترل کامل کامپوننت های نرم افزارها همراه با یک تکنولوژی جدید برای فیلترکردن پکت های مخرب ،حفاظت از بوت آپ ویندوز برای جلوگیری از اجرای برنامه های مخرب ،قابلیت تعیین سطح و دسترسی کامل به ICMP&TCP&UPD و محافظت و اسکن تمام ایمیل های ورودی برای جلوگیری از همراه داشتن فایل های لینک آلوده ...و قابلیت های دیگری که سایر نرم افزار ها هم دارن...

 

PANDA ANTIVRUS FIREWALL (****)

 

محاسن: تکنولوژی بالا و سهولت استفاده

یکی از معروف ترین نرم افزار های بازار آنتی ویروس جهان است.در نسخه جدید این نرم افزار سرعت اسکن تا 30 درصد نسبت به نسخه های قبلی بالا تر رفته است. این آنتی ویروس مجهز به SMARTCLEAN می باشد که علاوه بر پاکسازی سیستم از انواع ویروس ها و تروجان ها تغیرات و ترکیباتی را که ویروس ها ایجاد کرده اند را به حالت قبلی بر می گرداند.

 

PANDA INTERNET SECURITY (****)

 

نسخه جدید امنیت در اینترنت پاندا یک محافظ کامل است که شما می توانید به راحتی و بدون نگرانی از اینترنت استفاده کنید. این برنامه از دزدی داده ها جلوگیری می کند (مثل اطلاعات ورود به سیستم و شماره های کارت های اعتباری ) و محافظت از دیگر تهدید های اینترنتی  مثل ویروس و تروجان و کرم ها و غیره....

 

 

PC Cillin internet security  (****)

 

از سیستم شما در بابر خطرات احتمالی ویروس ها و هکرها و ابزارهای مخرب شایع و مزاحمت ها و فریب های اینترنتی و حفره های خطرناک و .... محافظت کاملی می کند.ویژگی قدرتمند trend secure قابلیت منحصر به فرد نسخه جدید بسته بندی pc-cillin است که شمامل دسته ای از سرویس های آن لاین می باشد که امنیت و محافظت مضاعفی برای سیستم شما به ارمغان می آورد.

 

 

SPY KILL DELUXE(****)

 

یک برنامه بسیار عالی برای از بین بردن انواع ویروس ها و برنامه های جاسوسی از روی هارد.

امکانات ویژه این نرم افزار ای است که اگر رجیستری شما به هم ریخته باشد آن را باز سازی می کند.

این برنامه حتی جلوی پاپ آپ ها اضافی هم را می گیرد.

 

TROJAN HUNTER(***)

 

نرم افزاری قدرتمند برای از بین بردن تروجان ها

 

TROJAN REMOVER(***)

 

مطرح ترین نرم افزار مقابله با تروجان ها

 

 

ZONE ALARM SECURITY SUITE(****)

نرم افزاری جهت افزایش ایمنی در اینترنت و جلوگیری از آلوده شدن

 

در پایان بازهم تاکید می کنم که کلیه این مطالب برداشت شخصی و تجربی من می باشد که برای راهنمایی در اختیار شما قرار می دهم و به هیچ عنوان قصد تبلیغ یک محصول و یا ضد تبلیغ برای محصولی دیگر را ندارم .

بلکه فقط دارم تجربیاتم را به شما منتقل کنم.هرگونه استفاده شخصی از این مطالب بدون درج نام منبع ممنوع میباشد .

می بایست یادآور شوم که نگارنده  هیچ گونه مسوولیتی را در قبال ویروسی شدن سیستم شما بر عهده نخواهد گرفت .لذا قبل از تهیه نرم افزار ها تحقیقات بیشتری نموده و به مطالب این سایت اکتفا نفرمایید.

 

نکته دیگر اینکه میخواهم بگویم از هر نرم افزار در هر سال نهایتا چند نسخه به بازار عرضه میشود و لی بالعکس آن ویروس های زیادی همه روزه  ساخته و سیستم ها را آلوده می کنند. لذا به خاطر داشته باشید که دنیای آنتی ویروس ها همیشه از دنیای ویروس ها عقب تر است. مهمترین مسئله برای جلوگیری از آلودگی دقت بیشتر است.

                                                                                 

 

 

                                                                                                                                                           روزگاران خوش

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و نهم فروردین ۱۳۸۶ساعت 19:14  توسط میثم | 
 
صفحه نخست
پست الکترونیک
آرشیو وبلاگ
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ

نوشته های پیشین
آذر ۱۳۹۱
آبان ۱۳۹۱
بهمن ۱۳۹۰
آبان ۱۳۹۰
بهمن ۱۳۸۹
مرداد ۱۳۸۹
تیر ۱۳۸۹
فروردین ۱۳۸۹
فروردین ۱۳۸۸
مهر ۱۳۸۷
خرداد ۱۳۸۷
فروردین ۱۳۸۷
دی ۱۳۸۶
آبان ۱۳۸۶
شهریور ۱۳۸۶
تیر ۱۳۸۶
خرداد ۱۳۸۶
اردیبهشت ۱۳۸۶
فروردین ۱۳۸۶
اسفند ۱۳۸۵
بهمن ۱۳۸۵
دی ۱۳۸۵
آرشیو موضوعی
آشنايي بيشتر با DDR 1,2,3
خريد يك كامپيوتر خوب وارزان باسرعت وكارايي بالا
آموزش جامع اينترنت
روش هاي كاربردي براي افزايش عمر لپ تاپ
نگهداري از كامپيوتر
معرفی پردازشگرهای core i7
Tablet PC چيست؟
پنج نکته برای ذخیره انرژی باطری
شبکه چيست؟
نگهداري از كامپيوتر
نگاهی از نزدیک به تبلت گلکسی سامسونگ
1- از اعتماد شما سپاسگذاریم
2- آخرین قیمت پر فروش ترین سخت افزارهای روز
3- معرفی آخرین نرم افزار های روز
5- آشنایی با قطعات کامپیوتر
9- آشنایی با نرم افزار partition magic
11- نسل جدید کارت گرافیک
12- چقدر از عمر رایتر شما باقی مانده است؟
13- حافظه های جدید-قابلیت های نو
14- نرم افزار جاسوسی Spyware
15- نصب برنامه های ویندوز بر روی لینوکس
16- نخستين ديسك سخت كامپيوترها
17- مخترع دیسک درایو درگذشت
18- توضیحاتی درباره آخرین UMPCها
19- ارسال يك پيغام صوتي
20-کولاک ویستا:فروش70 میلیارد دلاری ویستادر 12 ماه
21- راهنمای جامع برای انتخاب یک منبع تغذیه خوب
22- ویستا زنده کننده امید ها
23- اینتل، نسل جدید CORE2 DUO
24- Core 2 از نگاهی دیگر
25- پرده برداری از اولین منبع تغذیه 2000 واتی
26- ايسوز کارت گرافیک اکسترنال برای لپ تاپ ها
27-هيتاچي موفق به ساخت اولين هارد يك ترابايتي شد
28-سامسونگ اولین سازنده دی وی دی رایتر باپورت ساتا
29-چگونه از نهایت توان کارت گرافیک استفاده کنیم؟
30- حتما بخوانید!!!!
31-چگونه سی دی صوتی مان را بر روی هارد ذخیره کنیم؟
32-سيستم عامل بعدي مايكروسافت سال 2009 معرفی میشود
33- تكنولوژي Silent Pipe II چيست؟
34-آشنایی بادنیای آنتی ویروسها:معرفی آنتی ویروس ها
35-زمان طولاني آغازبه كار وخاموشي ويستاخشم برانگیز
SATA--36 و IDE چه هستند؟
37- نسل جدید فلش مموری ها
38- سنترينو چيست؟
39- راهنماي خريد پرينتر
40- آشنايي با USB
41- آشنایی با پارتیشن مجیک
42- مایکروسافت سایت بین المللی یاهو را خواهد خرید؟
44- 15 گارانتی معتبر موبایل در ایران معرفی شدند.
45- مشخصات چیپ هایNVIDIAسازگارباسی پی یو های اینتل
46- اینترنت آف لاین، فراتر از تصور
47- کامپیوتر بدون موس و کیبورد
48- قانون کپی رایت جدی تر از همیشه
49- چت با یاهو در محیط ایمیل
50- جدیدترین های ایسوز
51--27 روش براي رو‌به ‌راه‌ شدن كامپيوترتان
52- یاهو به همدستی در شکنجه افراد متهم شد
54- معرفی یک مارک جدید در صنعت کامپیوتر FOXCONN
55- شرکت nvidiaوجودمشکل درnforce 790i SLIتایید کرد
56- کارت گرافیک جدید و قابل ارتقا Asus
57- مایکروسافت به کاربران خودتخفیف میدهد
58- جدیدترین ویروس ها
59-سيستم عامل منحصر به فردايسوس برروي مادر بوردP5Q
60- تخته سیاه لمسی مایکروسافت
61- تبديل اسناد اسكن شده به متون نوشتاري
62- پنهان كردن درايو ها و اطلاعات آنها
پیوندها
نرم افزارهای جدید را در این سایت بیابید.
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM